Podnoszenie posadzek Warszawa, województwo mazowieckie

Rok budowy: 2008 rok


Maksymalne osiadanie: ~3 cm


Zastosowane rozwiązanie: stabilizacja i podniesienie posadzki


Czas realizacji prac: 1 dzień roboczy

GALERIA ZDJĘĆ

Delimiter Image

OPIS PROBLEMU

Delimiter Image

Budynek został wybudowany w 2008 roku w okolicach Warszawy. Zastosowano ławy fundamentowe z poziomem posadowienia głębokości ~1,30 m.

Właściciel zauważył pierwsze osiadania budynku (posadzki) w roku 2009 i od tamtej pory proces postępował z roku na rok. Największe zapadanie posadzki pojawiło się w salonie, w którym występuje ogrzewanie podłogowe, osiadania w najgorszym miejscu wynosiły ~3cm.
Klient skontaktował się z naszą firmą przed planowanym remontem, ponieważ chciał poznać i  wyeliminować przyczynę osiadania posadzki.

ROZWIĄZANIE

Delimiter Image

Po dokonaniu wizji lokalnej i zapoznaniu się z badaniami gruntu okazało się, iż grunt pod płytą posadzki został bardzo słabo zagęszczony, czyli pod posadzką występowała warstwa słabego gruntu, która powodowała zapadanie posadzki. Nasza firma zaproponowała rozwiązanie polegające na wzmocnieniu gruntu, wypełnieniu pustych przestrzeni pod posadzką oraz podniesieniu posadzki.

 

W rejonie prac występowało ogrzewanie podłogowe, które zostało wykryte i chronione w trakcie trwania prac. Dodatkowo klient zdecydował się na demontaż paneli podłogowych, w ten sposób nasze prace nie zostawiły nawet śladu na podłodze. Efekty prac to wzmocnienie gruntu zapewniające brak przyszłych osiadań oraz podniesienie posadzki o ~1-3 cm. Po zakończeniu naszych prac, właściciel mógł kontynuować planowany remont.

OPINIA KLIENTA

Delimiter Image
Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą Wecker i Panem Mariuszem Budzikiem. Problem zapadniętej posadzki konsultowałem z kilkoma innymi firmami z branży, ale tylko Pan Mariusz wykazał się takim zaangażowaniem. Zarówno sam kontakt z firmą jak i późniejsza realizacja zlecenia przebiegła bez najmniejszych problemów. Posadzka na powierzchni ok. 60m2 została podniesiona do pierwotnego poziomu w zaledwie jeden dzień.
Tomasz, firma Farma Pomysłów