INIEKCJA MATERIAŁEM POLIMEROWYM W CELU USTABILIZOWANIA OSIADAŃ I PRZYWRÓCENIA KONSTRUKCJI DO POPRZEDNIEGO POZIOMU

Wykonywanie iniekcji materiałem polimerowym w celu poprawy nośności podłoża gruntowego oraz podniesienia konstrukcji. Proces wzmocnienia pozwala na zagęszczenie gruntu pod konstrukcją bez wykopów, drgań, hałasu czy użycia ciężkiego sprzętu. W momencie osiągnięcia odpowiedniego wzmocnienia i konsolidacji gruntu rozpoczyna się proces podnoszenia konstrukcji. Rozwiązanie to stosuje się najczęściej w przypadku zapadniętych lub popękanych posadzek oraz w przypadku niektórych konstrukcji fundamentów.

Siła ekspansji materiału jest wystarczająco duża aby naprawiać i podnosić również bardzo obciążone posadzki np. w magazynach, bibliotekach itp.

Technologię podnoszenia posadzek (Slab Lift) można zastosować do stabilizacji oraz podniesienia płyt betonowych (podłogowych) w budynkach jednorodzinnych oraz obiektach przemysłowych, jak również wypełnienia pustek pod posadzkami. Dzięki tej technologii można przywrócić poziom posadzek nierównomiernie osiadających, bez rozbiórki lub konieczności wykonania odkrywek, a także bez konieczności opróżnienia danego pomieszczenia z mebli i sprzętów.

Stabilizacja oraz podniesienie obsuniętej , uszkodzonej konstrukcji jest monitorowane przy pomocy urządzeń laserowych podczas całego procesu iniekcji.

Obszary zastosowania

Delimiter Image

technologii podnoszenia posadzek Slab Lift:

null
podłogi w domach jednorodzinnych
null
posadzki przemysłowe, posadzki w magazynach
null
fundamenty maszyn
null
podłogi w sklepach oraz centrach handlowych
null
podparcie ścianek działowych
null
drogi betonowe, asfaltowe
null
pasy startowe lotnisk
null
płyty przejściowe mostów i wiaduktów

Zalety

Delimiter Image

technologii podnoszenia posadzek Slab Lift:

null
prace iniekcyjne nie wpływają znacząco na funkcjonowanie wzmacnianego obiektu
null
większość sprzętu znajduje się poza naprawianym obiektem na naszym samochodzie
null
metoda bardzo szybka i korzystna cenowo w porównaniu do całkowitych kosztów metod tradycyjnych
null
ponowne korzystanie z obiektu możliwe po kilku godzinach
null
nasze prace nie zwiększają znacząco obciążenia na grunt, materiał iniekcyjny po zastygnięciu jest kilkukrotnie lżejszy od betonu
null
laserowy pomiar ruchów konstrukcji pozwala na uzyskanie wysokiej precyzji prowadzonych prac, szczególnie ważne w procesie podnoszenia posadzek lub fundamentów

Osiadanie budynku lub innych konstrukcji spowodowane jest osłabieniem gruntu znajdującego się poniżej. To powoduje powstawanie ubytków w strukturze gruntu prowadząc do utraty nośności podłoża.

Aby wzmocnić i przywrócić nośność gruntu, firma Wecker dokonuje iniekcji specjalnie zaprojektowanym materiałem, który rozszerza się w gruncie. Materiał (geopolimer) jest iniektowany pod ciśnieniem w grunt pod daną konstrukcją, następnie rozszerza się, wypełnia pustki i ubytki przywracając nośność oraz styczność gruntu z posadzką/fundamentem.

WECKER – iniekcje geopolimerowe. Podnoszenie zapadniętych posadzek betonowych, podnoszenie budynków i podłóg, podnoszenie płyt betonowych.

Przejdź do kolejnych rozwiązań:

Więcej informacji na temat materiału iniekcyjnego znajdziesz w INFORMACJE TECHNICZNE