Podnoszenie posadzek Głogów, województwo dolnośląskie

Rok budowy: 2006 rok


Powierzchnia posadzki dotknięta osiadaniem: ~110 m2


Maksymalne osiadanie: 6 cm


Zastosowane rozwiązanie: stabilizacja i podniesienie posadzki


Czas realizacji prac: 3 dni robocze

GALERIA ZDJĘĆ

Delimiter Image

OPIS PROBLEMU

Delimiter Image

Budynek (rozwiązanie- podnoszenie posadzek, Głogów) został wybudowany w 2006 roku. Zastosowano ławy fundamentowe z poziomem posadowienia głębokości 1.80m, wykopano całość gruntu z wnętrza ław fundamentowych, aż do głębokości posadowienia. Przy zasypywaniu fundamentów, nie zagęszczono odpowiednio gruntu zasypowego, dodatkowym problemem było użycie wcześniej wykopanego materiału, który nie nadawał się do ponownego wykorzystania przy zasypywaniu wnętrza fundamentów. W 2010 roku właściciel zauważył pierwsze oznaki zapadającej się posadzki wewnątrz budynku – w łazience pojawiły się szpary między płytkami ściennymi a podłogą. Po pewnym czasie okazało się, iż problem dotyczy całego budynku, a szpary i pęknięcia posadzki zaczęły pojawiać się w kolejnych pomieszczeniach. Klient skontaktował się z naszą firmą, gdy zauważył, iż problem się pogłębia i nie zatrzymuje się z biegiem lat.

Po wykonaniu pomiarów poziomów posadzki okazało się , że prawie cała powierzchnia posadzki parteru osiadła od kilku milimetrów do kilku centymetrów. W momencie podjęcia prac przez naszą firmę największe osiadanie rzędu 6cm występowało w kotłowni, sąsiadującej z łazienką.

ROZWIĄZANIE

Delimiter Image

Po dokonaniu wizji lokalnej oraz przeprowadzeniu badania gruntu nasza firma zaproponowała rozwiązanie polegające na wzmocnieniu gruntu, wypełnieniu pustych przestrzeni pod posadzką oraz podniesieniu posadzki w wymaganych miejscach.

W pierwszym etapie wykonano szereg 12-milimetrowych otworów uważając na istniejące ogrzewanie podłogowe. Następnie wprowadzono pakery iniekcyjne na projektowaną głębokość. W kolejnym etapie rozmieszczono szereg czujników laserowych wskazujących bieżący poziom posadzki.
Po tych etapach prac, przystąpiono do iniekcji materiałem geopolimerowym.

W trakcie całych prac nie uszkodzono żadnej instalacji, również instalacja kanalizacji w kuchni, łazience oraz kotłowni została odpowiednio zabezpieczona.

OPINIA KLIENTA

Delimiter Image
Jestem bardzo zadowolony z prac przeprowadzonych przez firmę Wecker. Zaskoczyła mnie solidność oraz profesjonalne podejście do rozwiązania mojego problemu. Początkowo chciałem wykonać, tylko najbardziej konieczny zakres prac tj. kotłownia, łazienka, jadalnia i kuchnia, jednak po pierwszym etapie od razu podjąłem decyzje o wykonaniu iniekcji w pozostałej części budynku
Krzysztof, Głogów dom jednorodzinny