Rok budowy: 2016 rok
Maksymalne osiadanie: ~3 cm
Zastosowane rozwiązanie: stabilizacja i podniesienie posadzki, wypełnienie pustych przestrzeni
Czas realizacji prac: 2 dni robocze
Powierzchnia naprawianej posadzki: ~85m2
OPIS PROBLEMU
Budynek został wybudowany w 2016 roku w miejscowości Brzeźnio w okolicach Sieradza. Zastosowano ławy fundamentowe z poziomem posadowienia głębokości ~1,40 m.
Właściciel zauważył osiadania posadzki w kuchni, łazience, salonie oraz obu sypialniach- łącznie ok. 85 m2. Największe zapadanie posadzki pojawiło się w kuchni, w której występuje kanalizacja oraz ogrzewanie podłogowe, osiadania w najgorszym miejscu wynosiły ~3cm.
Klient skontaktował się z naszą firmą, ponieważ chciał poznać i wyeliminować przyczynę osiadania posadzki.
ROZWIĄZANIE
Po dokonaniu wizji lokalnej i przeprowadzeniu badania gruntu okazało się, iż grunt pod płytą posadzki został bardzo słabo zagęszczony, czyli pod posadzką występowała warstwa słabego gruntu, która powodowała zapadanie posadzki. Nasza firma zaproponowała rozwiązanie polegające na wzmocnieniu gruntu, wypełnieniu pustych przestrzeni pod posadzką oraz podniesieniu posadzki.
Tak jak w większości realizacji naszej firmy, również w tym przypadku, w rejonie prac występowało ogrzewanie podłogowe, które zostało wykryte i chronione w trakcie trwania prac. Dodatkowym utrudnieniem było występowanie kanalizacji, która również była chroniona w trakcie prowadzenia naszych prac. Po ukończeniu prac iniekcyjnych, klient zdecydował się na wykończenie otworów iniekcyjnych w kolorze podłogi, w ten sposób są one praktycznie niewidoczne na podłodze. Efekty prac to wzmocnienie gruntu zapewniające brak przyszłych osiadań oraz podniesienie posadzki o ~1-3 cm.