Podnoszenie posadzek Brzeźnio (k. Sieradz), województwo łódzkie

Rok budowy: 2016 rok


Maksymalne osiadanie: ~3 cm


Zastosowane rozwiązanie: stabilizacja i podniesienie posadzki, wypełnienie pustych przestrzeni


Czas realizacji prac: 2 dni robocze


Powierzchnia naprawianej posadzki: ~85m2

GALERIA ZDJĘĆ

Delimiter Image

OPIS PROBLEMU

Delimiter Image

Budynek został wybudowany w 2016 roku w miejscowości Brzeźnio w okolicach Sieradza. Zastosowano ławy fundamentowe z poziomem posadowienia głębokości ~1,40 m.

Właściciel zauważył osiadania posadzki w kuchni, łazience, salonie oraz obu sypialniach- łącznie ok. 85 m2. Największe zapadanie posadzki pojawiło się w kuchni, w której występuje kanalizacja oraz  ogrzewanie podłogowe, osiadania w najgorszym miejscu wynosiły ~3cm.
Klient skontaktował się z naszą firmą, ponieważ chciał poznać i wyeliminować przyczynę osiadania posadzki.

ROZWIĄZANIE

Delimiter Image

Po dokonaniu wizji lokalnej i przeprowadzeniu badania gruntu okazało się, iż grunt pod płytą posadzki został bardzo słabo zagęszczony, czyli pod posadzką występowała warstwa słabego gruntu, która powodowała zapadanie posadzki. Nasza firma zaproponowała rozwiązanie polegające na wzmocnieniu gruntu, wypełnieniu pustych przestrzeni pod posadzką oraz podniesieniu posadzki.

Tak jak w większości realizacji naszej firmy, również w tym przypadku, w rejonie prac występowało ogrzewanie podłogowe, które zostało wykryte i chronione w trakcie trwania prac. Dodatkowym utrudnieniem było występowanie kanalizacji, która również była chroniona w trakcie prowadzenia naszych prac. Po ukończeniu prac iniekcyjnych, klient zdecydował się na wykończenie otworów iniekcyjnych w kolorze podłogi, w ten sposób są one praktycznie niewidoczne na podłodze. Efekty prac to wzmocnienie gruntu zapewniające brak przyszłych osiadań oraz podniesienie posadzki o ~1-3 cm.

OPINIA KLIENTA

Delimiter Image
„Współpraca z firmą Wecker i Panem Mariuszem przebiegła bezproblemowo i bardzo profesjonalnie. Pan Mariusz zawsze wyjaśnił co i jak będzie robione w kwestii podnoszenia podłogi w domu. Na wszystkie pytania odpowiadał rzeczowo i konkretnie. Wszystkie prace związane z podnoszeniem posadzki zostały przeprowadzone sprawnie i z dużym zaangażowaniem. Dzięki temu możemy znów cieszyć się równą podłogą. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Wecker.”
Rafał, Brzeźnio