Podnoszenie posadzek Poznań (Skórzewo), zabudowa szeregowa, województwo wielkopolskie

Rok budowy: 2005 rok


Maksymalne osiadanie: 2,4 cm


Zastosowane rozwiązanie: stabilizacja i podniesienie posadzki


Czas realizacji prac: 1 dzień roboczy

GALERIA ZDJĘĆ

Delimiter Image

OPIS PROBLEMU

Delimiter Image

Budynek (rozwiązanie- podnoszenie posadzek Poznań) został wybudowany w 2005 roku przez dewelopera. Zastosowano ławy fundamentowe z poziomem posadowienia głębokości ~1,10 m. Po pewnym czasie właściciel zauważył pierwsze oznaki zapadającej się posadzki wewnątrz budynku – w salonie pojawiły się szpary między cokołami, a posadzką oraz pojawiło się wyczuwalne ugięcie posadzki, wytworzyła się tzw. niecka.

Klient skontaktował się z naszą firmą, aby uzyskać ocenę problemu oraz wykonać odpowiednie badanie gruntu. Badanie wykazało, że grunt znajdujący się pod posadzką jest w stanie luźnym/ maksymalnie średniozagęszczonym, co jest główną przyczyną osiadań posadzek w domach jednorodzinnych. Jest to błąd wykonawczy -przy zasypywaniu fundamentów, nie zagęszczono odpowiednio gruntu zasypowego.

ROZWIĄZANIE

Delimiter Image

Po dokonaniu wizji lokalnej oraz przeprowadzeniu badania gruntu nasza firma zaproponowała rozwiązanie polegające na wzmocnieniu gruntu, wypełnieniu pustych przestrzeni pod posadzką oraz podniesieniu posadzki.

W pierwszym etapie wykonano szereg 12-milimetrowych otworów uważając na istniejące instalacje w posadzce – rurki dla ogrzewania grzejnikowego oraz wentylacja dla kominka w warstwie pod posadzką. Następnie wprowadzono pakery iniekcyjne na projektowaną głębokość. W kolejnym etapie rozmieszczono szereg czujników laserowych wskazujących bieżący poziom posadzki. Po tych etapach prac, przystąpiono do iniekcji materiałem geopolimerowym. Efekty prac to wzmocnienie gruntu zapewniające brak przyszłych osiadań oraz podniesienie posadzki o 15 mm w miejscu największego osiadania.

OPINIA KLIENTA

Delimiter Image
Firma Wecker w październiku 2021 roku przeprowadziła w naszym domu prace związane z naprawą źle wykonanej posadzki. Podczas budowy domu nie zagęszczono odpowiednio gruntu zasypowego pod posadzką co poskutkowało jej osiadaniem m.in. w salonie. Prace naprawcze w postaci iniekcji polimerami firma Wecker wykonała w ciągu 1 dnia. Metoda ta jest chyba najbardziej skuteczną alternatywą do tradycyjnych robót związanych ze zrywaniem posadzki i ponownym zagęszczaniem gruntu, które potrwałyby pewnie kilka tygodni. Wszystkie prace zostały przez firmę Wecker wykonane profesjonalnie i z należytą starannością. Polecamy tego Wykonawcę do prac związanych z naprawami nieprawidłowo wykonanych posadzek metodą iniekcji materiałem geopolimerowym.
Robert, Skórzewo k. Poznania dom jednorodzinny zabudowa szeregowa