Podnoszenie posadzek Gniezno, Wielkopolska

Rok budowy: 2006 rok


Powierzchnia posadzki dotknięta osiadaniem: cały parter budynku


Maksymalne osiadanie: 3,5 cm


Zastosowane rozwiązanie: stabilizacja i podniesienie posadzki


Czas realizacji prac: 3 dni robocze

GALERIA ZDJĘĆ

Delimiter Image

OPIS PROBLEMU

Delimiter Image

Dom (rozwiązanie- podnoszenie posadzek, Gniezno) wybudowany w 2006 roku. Zastosowano ławy fundamentowe z poziomem posadowienia głębokości 1,40m. W 2013 roku właściciel zauważył pierwsze oznaki zapadającej się posadzki w łazience. Z biegiem lat problem się pogłębiał, a maksymalne osiadanie doszło do ok. 3.50 cm w salonie. Nasza firma wykonała odpowiednie badanie gruntu. Badanie wykazało, że grunt znajdujący się pod posadzką jest w stanie luźnym/ średniozagęszczonym, co było główną przyczyną osiadania.

Dużym wyzwaniem w trakcie prac okazały się być gęsto ułożone instalacje ogrzewania podłogowego, wody oraz kanalizacji- dzięki doświadczeniu nasza firma była w stanie odpowiednio zabezpieczyć wspomniane instalacje.

ROZWIĄZANIE

Delimiter Image

Po dokonaniu wizji lokalnej oraz przeprowadzeniu badania gruntu nasza firma zaproponowała rozwiązanie polegające na wzmocnieniu gruntu i wypełnieniu pustych przestrzeni pod posadzką w celu jej stabilizacji w łazience oraz korytarzu – osiadania w tych pomieszczeniach były ograniczone, w pozostałej części domu zdecydowano się na podniesienie posadzki.

OPINIA KLIENTA

Delimiter Image
Pracownicy firmy Wecker wykazali się pełnym profesjonalizmem i zaangażowaniem. Wszystkie wątpliwości i moje uwagi zostały wyjaśnione przed oraz w trakcie realizacji naprawy. Prace przebiegały zgodnie z założonym harmonogramem. Szczerze polecam.
Mateusz, Gniezno dom jednorodzinny