Stabilizacja fundamentów Ostrów Wielkopolski (Sulmierzyce), województwo wielkopolskie

Rok budowy: 1934 rok


Konstrukcja dotknięta osiadaniem: fundamenty narożnika budynku


Zastosowane rozwiązanie: stabilizacja fundamentów, podbijanie fundamentów


Czas realizacji prac: 2 dni robocze

GALERIA ZDJĘĆ

Delimiter Image

OPIS PROBLEMU

Delimiter Image

Budynek (rozwiązanie- podbijanie fundamentów, Ostrów Wielkopolski) został wybudowany w 1934 roku. Zastosowano fundamenty ceglano-kamienne z poziomem posadowienia głębokości ~1,10 m. Około 2000 roku właścicielka budynku zauważyła pierwsze pęknięcia, w 2016 roku po zmianie pokrycia dachu rysy się pogłębiły.

Właścicielka nieruchomości skontaktowała się z naszą firmą, aby uzyskać opinię na temat osiadań narożnika budynku.

ROZWIĄZANIE

Delimiter Image

Po dokonaniu wizji lokalnej oraz przeprowadzeniu badania gruntu nasza firma zaproponowała rozwiązanie polegające na wzmocnieniu gruntu w celu stabilizacji fundamentów przy pomocy metody iniekcji geopolimerowych.

W pierwszym etapie dokonano miejscowej odkrywki fundamentu. W kolejnym kroku wykonano szereg otworów uważając na istniejące instalacje (np. kable internetowe). Następnie wprowadzono pakery iniekcyjne na projektowaną głębokość. W kolejnym etapie rozmieszczono szereg czujników laserowych wskazujących bieżący poziom ściany nośnej. Po tych etapach prac, przystąpiono do iniekcji materiałem geopolimerowym. Efekty prac to wypełnienie wszelkich ubytków pod fundamentem oraz stabilizacja fundamentu.

OPINIA KLIENTA

Delimiter Image
Długo szukałam rozwiązania problemu z osiadaniem fundamentów naszego domu i wiem, że znalezienie kogoś, kto poradzi sobie z takim problemem nie jest łatwe. Cieszę się, że do wykonania prac wybrałam firmę Wecker, ponieważ jej pracownicy wykazali się profesjonalnym podejściem do realizacji zadania, a prace wykonali bardzo sprawnie i w krótkim czasie. W trakcie realizacji można było zauważyć duże zaangażowanie wykonawców. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Wecker.
Beata, Sulmierzyce budynek mieszkalny